X-Cup 2019 Lopp 6, Sammanlagt

GC

# Name Team Category GC Aug 04 Aug 04
1 Philip Premberg Musette HS2 00:43:18 00:19:46 00:23:31
2 Martin Jonasson CK Lunedi HS2 00:43:22 00:19:50 00:23:32
3 Warren Bates Team Fridhems Vulko Lund HS2 00:43:27 00:19:53 00:23:33
4 Björn Österberg Roslins Cykelklubb / S-Core HS1 00:43:50 00:20:09 00:23:40
5 Niclas Persson Elmhults Sport Club HS2 00:44:07 00:20:24 00:23:43
6 Kristian Skoglund Hässleholms CK HS1 00:45:49 00:21:01 00:24:48
7 Alexander Lapajne CKX HS1 00:45:53 00:21:01 00:24:52
8 Tony Larsson Forza Ronneby HS2 00:45:55 00:20:59 00:24:56
9 Jakob Gawlik Team Fridhems Vulko Lund HS1 00:46:08 00:21:23 00:24:44
10 Jerry Olsson CK X/Pavement Cycling HS1 00:46:13 00:21:27 00:24:45
11 Stefan Methander CKX HS2 00:46:18 00:21:23 00:24:54
12 Björn Nilsson Hässleholms CK HS1 00:46:36 00:21:32 00:25:03
13 Linus Holmgren CKX HS2 00:46:49 00:21:40 00:25:08
14 Marcus Johansson Hässleholms CK HS2 00:46:51 00:21:25 00:25:26
15 Lucas Axelsson Team Mccenter Cannondale HJ2 00:47:00 00:21:38 00:25:22
16 Johan Jensen Karlskrona CK HS1 00:47:03 00:22:09 00:24:54
17 Per Falkviken Mariapark El CK HS2 00:47:08 00:21:37 00:25:31
18 Fredrik Arbin Landskrona CK HS1 00:47:17 00:21:36 00:25:41
19 Erik Jehander Musette HS1 00:47:18 00:21:41 00:25:37
20 Martin Wenhov CKX HS2 00:47:29 00:21:53 00:25:35
21 Andreas Johansson Frosta Multisport HS1 00:47:41 00:21:54 00:25:47
22 Oskar Olsson HS2 00:47:50 00:22:07 00:25:43
23 Jeffrey Stokes CKX HS2 00:48:07 00:22:22 00:25:45
24 Anders Hedlund Cykelhuset UV HS1 00:48:08 00:22:35 00:25:32
25 Ola Johansson Hässleholms CK HS2 00:48:18 00:22:18 00:26:00
26 Eric Karlsson Åstorp CK HJ1 00:48:41 00:22:20 00:26:20
27 Henrik Rönn Åstorps CK HS1 00:48:42 00:22:13 00:26:29
28 Fredrik Lindros Höllviken CK HS1 00:48:43 00:22:28 00:26:14
29 Emil Olsson HS1 00:48:45 00:22:08 00:26:36
30 Jacob Lindgren Höganäs ck HS1 00:48:49 00:22:35 00:26:14
31 Daniel Andersson Hässleholms CK HS1 00:49:01 00:22:31 00:26:29
32 Joakim Pålsson FK Trampen HS1 00:49:09 00:22:52 00:26:17
33 Pontus Siesing CK Barriär HS2 00:49:32 00:22:35 00:26:57
34 Isak Svensson Hässleholm CK HJ1 00:49:41 00:23:08 00:26:33
35 Daniel Carlsson Hässleholms CK HS1 00:50:07 00:23:09 00:26:57
36 Andreas Olin CKC4 TEAM MC- CENTER CANNONDALE HS1 00:50:15 00:23:27 00:26:48
37 Erik Nilsson Team Bikefix HS1 00:50:16 00:23:15 00:27:01
38 Jonas Ungerbäck Karlskrona CK HS1 00:50:32 00:23:46 00:26:45
39 Daniel Olsson Hörby CK HS1 00:50:34 00:23:43 00:26:51
40 Rikard Runnberg CK Barriär HS2 00:50:46 00:21:52 00:28:54
41 Rickard Ivarsson Landskrona CK HS2 00:50:46 00:23:30 00:27:15
42 Linus Dahlberg Häggenäs Cycling HS2 00:50:47 00:23:35 00:27:12
43 Tobias Backstam FK Trampen HJ2 00:50:49 00:24:03 00:26:46
44 Sandra Backman She Rides CK/Team She Rides DS2 00:50:57 00:23:27 00:27:29
45 Robbin Nilsson Hässleholms CK HJ2 00:51:01 00:23:15 00:27:46
46 Martin Bjerkefeldt HS2 00:51:43 00:23:52 00:27:51
47 Mattias Hedelius CK Lunedi HS2 00:51:50 00:23:56 00:27:54
48 Mikael Björnsson Hässleholms CK HS2 00:52:02 00:24:02 00:27:59
49 Per Thornblad Landskrona CK HS2 00:52:14 00:23:59 00:28:15
50 Thomas Jönsson Landskrona cykelklubb HS2 00:52:21 00:24:20 00:28:00
51 Kristian Göransson Acriplan ck HS1 00:52:30 00:24:31 00:27:58
52 Martin Walder HS2 00:52:45 00:23:54 00:28:50
53 Magnus Hansson Hässleholms CK HS2 00:52:47 00:24:12 00:28:35
54 Patrik Thornström Hässleholms ck HS2 00:53:04 00:24:13 00:28:50
55 Mikael Glans CKX HS2 00:53:08 00:24:34 00:28:34
56 Hanna Winberg CK Lunedi DS1 00:53:13 00:24:31 00:28:41
57 Ville Merlöv Roslins Cykelklubb / S-Core HJ2 00:53:18 00:21:37 00:31:40
58 Rickard Henriksson HS2 00:53:23 00:24:28 00:28:55
59 Karl Axelsson Laholmscyklisten CK HS1 00:53:25 00:24:35 00:28:50
60 Paan Hermansson Acriplan ck HS2 00:53:44 00:24:51 00:28:52
61 Johan Hedman Hässleholms CK HS1 00:53:49 00:25:01 00:28:48
62 Sandra Lindahl Eriksson Karlskrona CK DS2 00:53:50 00:24:43 00:29:06
63 Jonas Bengtsson HS1 00:53:51 00:25:07 00:28:44
64 Stefan Cronholm HS2 00:54:04 00:24:40 00:29:23
65 Henrik Brink Hässleholms CK HS1 00:54:17 00:25:27 00:28:49
66 Henrik Persson Acriplan ck HS1 00:54:24 00:25:42 00:28:42
67 Lenny Persson HS2 00:54:50 00:25:15 00:29:34
68 Peter Hansson Höganäs ck HS2 00:54:56 00:25:40 00:29:16
69 Pär Pettersson Falkenbergs CK HS2 00:54:57 00:25:39 00:29:17
70 Tom Gyllenhammar T n' T HS2 00:55:15 00:25:30 00:29:45
71 Ola Sjostrand Team Acriplan HS2 00:55:30 00:26:13 00:29:17
72 Olle Nielsen CKC4 HS2 00:55:33 00:25:38 00:29:54
73 Robert Bengtsson Hörby CK HS2 00:55:42 00:25:37 00:30:05
74 Rickard Mauritzson Hässleholms CK HS2 00:55:59 00:24:12 00:31:47
75 Klas Pamp Höganäs ck HS1 00:56:02 00:26:15 00:29:47
76 Gustav Andersson Team Acriplan HS1 00:56:02 00:26:13 00:29:48
77 Christian Persson Hässleholms ck HJ1 00:56:16 00:26:30 00:29:46
78 Jonas Engdahl Team No Names HS1 00:56:17 00:26:03 00:30:13
79 Calle Wrangel Mariapark EL CK HS1 00:56:43 00:26:28 00:30:15
80 Robert Jäderkvist Nordic Refit HS2 00:56:43 00:24:10 00:32:32
81 Andreas Gram Frosta Multisport HS1 00:56:43 00:26:52 00:29:50
82 Casper Nimsell Hässleholms CK HJ1 00:56:43 00:26:56 00:29:46
83 Daniel Brodén Hässleholm Ck HS1 00:56:44 00:26:38 00:30:05
84 Emanuel Svensson HS1 00:56:49 00:26:36 00:30:12
85 Anton Barfalk Squadra Beijer 53x11 HJ1 00:56:50 00:25:39 00:31:10
86 Torgny Wijk Frosta Multisport HS2 00:56:53 00:25:51 00:31:01
87 Björn Hall HS1 00:57:00 00:26:35 00:30:24
88 Mats Svensson HS2 00:57:05 00:27:12 00:29:52
89 Fredrik Jansson Hässleholms CK HS1 00:57:05 00:26:39 00:30:25
90 Gustav Premberg CKC4 HS1 00:57:15 00:26:55 00:30:20
91 Mathias Hallberg Team Acriplan HS2 00:57:19 00:27:13 00:30:05
92 Håkan Premberg CKC4 HS1 00:57:19 00:26:55 00:30:24
93 Fredrik Fröbeson FK Trampen HS1 00:57:22 00:26:46 00:30:35
94 Mattias Olofsson Frosta Multisport HS2 00:57:22 00:25:33 00:31:49
95 Daniel Lindberg Landskrona CK HS1 00:57:23 00:26:51 00:30:32
96 Christian Franzén Team MC Center HS1 00:57:24 00:26:49 00:30:34
97 Anders Eriksson FK Trampen HS1 00:57:30 00:27:08 00:30:22
98 Andreas Branning Hässleholms CK HS1 00:57:39 00:26:58 00:30:40
99 Mattias Svensson CK Fix HS2 00:57:56 00:26:38 00:31:17
100 Denny Nilsson Hässleholms CK HJ1 00:57:57 00:26:30 00:31:27
101 Magnus Birgersson CkC4 HS2 00:58:00 00:26:46 00:31:13
102 Madlene Johansson WOC DS2 00:58:00 00:26:49 00:31:11
103 Pontus Alexandersson Staffanstorp CK HS2 00:58:01 00:26:53 00:31:08
104 Anders Steen Åck HS1 00:58:01 00:27:13 00:30:48
105 Torgil Bråberg T n' T HS2 00:58:06 00:26:54 00:31:12
106 Daniel Östvall FK Trampen HS1 00:58:16 00:27:49 00:30:26
107 Andreas Olsson CK Fix HS1 00:58:19 00:24:34 00:33:45
108 Mats Nilsson IK Vinco HS2 00:58:39 00:26:54 00:31:45
109 Mattias Persson Hässleholms CK HS2 00:58:39 00:27:20 00:31:18
110 Anton Hiller HS1 00:58:44 00:26:42 00:32:02
111 Peter Åkesson CKC4 HS2 00:59:11 00:27:56 00:31:14
112 Hannes Malmberg Squadra Beijer 53x11 HJ1 01:00:01 00:26:33 00:33:27
113 André Andersson Bara MTB HS1 01:00:08 00:29:41 00:30:26
114 Andreas Egerius HS1 01:00:22 00:28:42 00:31:40
115 Rickard Holmström LK Systems HS2 01:00:23 00:28:40 00:31:43
116 Fredrik Larsson Hässleholms CK HS1 01:00:25 00:28:40 00:31:44
117 Malin Tindberg Singletrack Sisters Race Team DS2 01:00:29 00:27:54 00:32:35
118 Mats Karlsson Åstorp CK HS2 01:00:46 00:29:00 00:31:46
119 Theo Rieckmann FK Trampen HJ2 01:00:52 00:28:37 00:32:14
120 Anna Skoglund Hässleholms CK DJ1 01:01:02 00:28:53 00:32:08
121 Frans Cederholm FK Trampen HJ1 01:01:21 00:28:24 00:32:56
122 Mattias Kaspersson Varbergs mtb HS2 01:01:22 00:28:37 00:32:44
123 Magnus Gerward Bunkeflostrand HS2 01:01:24 00:28:47 00:32:37
124 Mikael BÖRJESSON HS2 01:01:28 00:28:43 00:32:45
125 Elias Moberger HS1 01:01:31 00:31:50 00:29:40
126 Anders Sennevall HS1 01:01:39 00:29:24 00:32:15
127 Patrick Ackeryd Colorama Limhamn HS2 01:01:51 00:29:08 00:32:42
128 Emanuel Mikaelsson Bikefix HJ1 01:02:00 00:23:20 00:38:40
129 Maria Hoff Olsson Hörby CK DS2 01:02:18 00:29:36 00:32:42
130 Jens Iversen CKC4 HS1 01:02:25 00:29:26 00:32:59
131 Mija Frostglans BCKS DS2 01:02:32 00:29:24 00:33:07
132 Mats Sjöberg HMCK HS2 01:02:33 00:28:53 00:33:40
133 Peter Lundh Hässleholms CK HS2 01:02:44 00:29:54 00:32:50
134 Joakim Svensson HS1 01:02:49 00:30:37 00:32:12
135 Paulina Fridlund Hässleholms cykelklubb DS2 01:02:57 00:29:53 00:33:04
136 Jonas Christensson Sjöbo Ora HS1 01:03:16 00:29:20 00:33:56
137 Håkan Johansson CK Fix HS1 01:03:18 00:29:40 00:33:38
138 Marcus Hermansson HS2 01:03:32 00:29:38 00:33:53
139 Mathias Martinsson Hörby CK HS2 01:03:49 00:29:14 00:34:34
140 Maja Skoglund Hässleholms CK DJ2 01:04:01 00:29:30 00:34:30
141 Peter Dahlgren Malmö HS2 01:04:03 00:31:14 00:32:48
142 Jakob Olsson CX Fix U1 01:04:05 00:30:19 00:33:45
143 Anders Schöld Mud(b)eaters HS1 01:04:07 00:30:18 00:33:49
144 Mikael Olsson Ckc4 HS2 01:04:12 00:29:35 00:34:37
145 Daniel Johansson CK X HS1 01:04:19 00:28:43 00:35:35
146 Fredrik Sjölin Sävedalens ck HS1 01:04:24 00:30:37 00:33:47
147 Christer Brazée HS1 01:04:40 00:24:32 00:40:07
148 Lars Almqvist FK Trampen HS2 01:04:45 00:30:47 00:33:58
149 Bengt Johansson CKC4 HS1 01:04:55 00:30:46 00:34:08
150 Daniel Johansson Hässleholm Ck HS1 01:05:31 00:30:49 00:34:41
151 Stefan Davidsson Team DVel HS2 01:05:41 00:34:42 00:30:59
152 Elsa Brink Hässleholms CK DJ1 01:05:58 00:31:15 00:34:43
153 Michael Nilsson HS2 01:06:00 00:30:16 00:35:44
154 Ina Brink Hässleholms CK DS1 01:06:01 00:31:16 00:34:44
155 Malte Göransson Tiede Sölvesborgs Velo U2 01:06:05 00:29:22 00:36:42
156 Stefan Simonsson FK Trampen HS2 01:06:17 00:30:33 00:35:43
157 Tommy Vestergren HS2 01:06:46 00:27:43 00:39:02
158 Linda Jansson CK Fix DS2 01:07:01 00:36:13 00:30:48
159 Johan Staaf Räkan if HS1 01:07:45 00:31:40 00:36:05
160 Henrik Nordh HS1 01:07:46 00:31:24 00:36:21
161 Fredrik Axelsson Landskrona cykelklubb HS1 01:07:52 00:31:48 00:36:03
162 Marcus Salem HS2 01:08:04 00:31:38 00:36:26
163 Heléna Persson Elmhults Sport Club DS1 01:08:14 00:31:02 00:37:11
164 Jeanna Nylander Båstad MTB DS1 01:08:16 00:30:30 00:37:45
165 Magnus Johansson HS2 01:08:20 00:32:31 00:35:48
166 Mattias Nilsson HS2 01:08:42 00:32:27 00:36:15
167 Amanda Sjöholm SSRT DJ1 01:08:45 00:30:04 00:38:40
168 Madeleine Finn Hässleholms CK DS2 01:09:04 00:31:36 00:37:28
169 Philip Friberg CK Fix HJ2 01:09:05 00:32:27 00:36:37
170 Melvin Pålsson Gustafsson FK Trampen U1 01:09:21 00:32:49 00:36:32
171 Pelle Andersson Mud(b)eaters HS2 01:09:31 00:33:36 00:35:54
172 Lars Persson HS2 01:09:36 00:31:56 00:37:40
173 Jesper toftdal Larsen Tscherning HS1 01:09:44 00:33:09 00:36:34
174 Maria Skoglund Hässleholms CK DS2 01:10:09 00:32:35 00:37:33
175 Johan Fohlin FK Trampen HS1 01:10:38 00:33:07 00:37:31
176 Robin Gynnstam HS2 01:11:18 00:33:42 00:37:35
177 Peter Järleback Åstorps CK HS2 01:11:38 00:33:59 00:37:38
178 Cecilia Blad CKC4 DS1 01:11:57 00:33:08 00:38:49
179 Claes Lindberg FK Trampen HS1 01:12:51 00:34:17 00:38:33
180 Graham Dingwall HS1 01:13:08 00:34:08 00:39:00
181 Joakim Sjöholm HS1 01:13:34 00:34:43 00:38:50
182 Boris Persson HS1 01:14:32 00:35:33 00:38:58
183 John Höjer HS1 01:14:33 00:35:34 00:38:59
184 Jörgen Persson HS1 01:14:34 00:35:35 00:38:58
185 Katarina Karlsson Åstorp CK DS1 01:15:12 00:34:55 00:40:17
186 Jon Berntsen HS1 01:15:34 00:35:50 00:39:44
187 Martin Henriz HS2 01:15:39 00:36:19 00:39:20
188 Mikael Persson HS2 01:15:41 00:36:20 00:39:20
189 Ludvig Hallberg Hässleholms CK U2 01:15:41 00:40:39 00:35:02
190 Ida Gustafsson Höllviken CK DS1 01:16:26 00:35:47 00:40:38
191 Jerry Nilsson Hässleholms CK HS1 01:16:33 00:36:14 00:40:18
192 Fredrik Backstam FK Trampen U1 01:16:39 00:35:19 00:41:19
193 Johannes Blomberg HS1 01:16:54 00:36:13 00:40:41
194 Joanna Isgren Team Fridhems DS1 01:17:20 00:35:37 00:41:43
195 Klara Svensson CK Fix DJ1 01:17:23 00:36:03 00:41:19
196 Albin Sjögren Åstorp CK HJ1 01:20:08 00:38:17 00:41:50
197 Christina Siesing Team Bergsget DS1 01:20:10 00:37:22 00:42:47
198 Adam Sjögren Åstorps CK HS1 01:20:14 00:38:16 00:41:57
199 Felicia Olsson CX Fix DJ1 01:20:45 00:37:10 00:43:34
200 Håkan Nilsson CK Fix HS1 01:22:02 00:38:25 00:43:37
201 Fix ungdom 3 CX Fix U1 01:22:25 00:44:20 00:38:04
202 Per Broberg CK Fix HS2 01:23:21 00:39:01 00:44:19
203 Johan Lindborg Frosta Multisport HS1 01:23:38 00:40:05 00:43:32
204 Emil Kaspersson Stjärnkvist Varbergs mtb HJ1 01:23:55 00:38:23 00:45:32
205 Morgan Wirestam Colorama Limhamn HS2 01:26:01 00:28:57 00:57:04
206 Axel Simonsson FK Trampen U1 01:26:18 00:38:38 00:47:40
207 Andreas Mårtensson HS1 01:27:59 00:41:55 00:46:03
208 Wilma Svantesson Hässleholms CK DJ2 01:28:04 00:39:25 00:48:38
209 Oscar Svantesson Hässleholms CK U2 01:28:05 00:39:25 00:48:40
210 Hilding Olin CKC4 U1 01:28:13 00:40:04 00:48:08
211 Jesper Flodstrand Ck fix HS1 01:28:58 00:44:15 00:44:43
212 Inga-Lill Sjöquist DS1 01:29:42 00:43:22 00:46:20
213 Saga Eriksson FK Trampen DJ2 01:29:58 00:41:21 00:48:37
214 Olof Simonsson FK Trampen U2 01:32:27 00:43:52 00:48:35
215 Kent Persson HS1 01:33:42 00:44:55 00:48:47
216 Patrik Berndt Åstorps CK HS2 01:36:23 00:42:35 00:53:48
217 Viggo Järleback Åstorp CK U2 01:36:32 00:48:57 00:47:34
218 Roger Svensson HS2 02:29:45 00:29:52 01:59:52