Kultur Løbet Aalborg Øst - Aflyst

Registration is closed for Kultur Løbet Aalborg Øst - Aflyst

Other races

  • Ejstrupholm Løbet

    13/04/2020
    Ågade 2, 7361 Ejstrupholm
    Motionsløb, 4,4km & 8,9km
    Go to front page
  • Rebild Efterskole MTB Race

    15/04/2020
    Rebild Efterskole
    MTB, 75 minutter
    Go to front page
  • Midtjysk MTB Cup 1afd

    15/04/2020
    Nedergårdsvej 13, 7330 Brande
    MTB løb, Se den enkelte kategori
    Go to front page
  • Forårsløbet 2020

    19/04/2020
    Kasernevej 24, 4700 Næstved
    Cykling, 30km, 60km, 90km, 120km
    Go to front page
  • Skovtårnsstafet - Fredag/Lørdag

    24/04/2020
    Skovtårnsvej 1, 4683 Rønnede
    Løb, 3km pr omgang
    Go to front page
  • DGI MTB cup 1. afd.

    25/04/2020
    Sorø
    MTB, D - D40 - H - H40 - H50 - H60
    Go to front page
  • Asnæsløbet 2020

    25/04/2020
    Storegade, 4550 Asnæs
    Løb, 5 km - 10 km - halvmaraton - maraton
    Go to front page
  • DGI MTB cup 2020 - Samlet tilmelding

    25/04/2020
    Næstved, Kragerup, Vindinge, Slagelse, Sorø og Holbæk
    MTB, Se tider nedenfor
    Go to front page
  • Ikast Aquatlon

    25/04/2020
    Vinkelgade 9, 7430 ikast
    Aquatlon, Se den enkelte kategori
    Go to front page
  • GirlsOnTrails - MTB løb for kvinder

    26/04/2020
    Overdrevsvejen, 3400 Hillerød. Store dyrehave
    MTB for kvinder, Mini 30 min-Junior 45 min-Dame 60 min
    Go to front page
  • Sorøløbet 2020

    26/04/2020
    Topshøjvej 50, 4180 Sorø
    Løb, 1,1 km - 5 km - 7,5 km - 10 km
    Go to front page
  • MTB Duathlon i Vordingborg

    26/04/2020
    Vintersbølleskoven, Bakkebøllevej 6, 4760 Vordingborg
    MTB, Løb, 16km, 29km
    Go to front page
  • DM i Mountainbike

    30/04/2020
    Videbechs Alle 137, 8800 Viborg
    MTB løb, Tid for kategorien + omgang
    Go to front page
  • Lønstrup Vandrefestival 1.-3. maj

    02/05/2020
    Den Blå Café, Strandvejen 100, 9800 Hjørring
    Gang, Ruter fra 2,5 til 21,1 km
    Go to front page
  • 4-18-4 Mariagerfjordtri

    03/05/2020
    Hadsund Skole, Stadionvej 5, 9560 Hadsund
    Triatlon, 400m svøm - 18 km cykling - 4 km løb
    Go to front page
  • TV2 ØST-løbet 2020

    03/05/2020
    Nykøbing Falster
    Løb, 2 km - 5 km - 10 km - halvmaraton inkl. gåruter på 2, 5 og 10 km
    Go to front page
  • Midtjysk MTB Cup 2afd

    06/05/2020
    Haunstrup Brunkulslejre P1
    MTB løb, Se den enkelte kategori
    Go to front page
  • Hedeløbet Brande

    06/05/2020
    Nordlundvej 53, 7330 brande
    Motionsløb, 3.6 - 6 & 12 km
    Go to front page
  • SNOW FUN - BIKE CUP 2020 - Samlet tilmelding

    10/05/2020
    Roskilde, Fuglebjerg, Holbæk, Mørkøv, Vemmelev
    landevejscykling, Forskellige distancer
    Go to front page
  • Dansk Energi

    12/05/2020
    Vordroffsvej 59, 1900 Frederiksberg
    Landevejscykling, Forskellige distancer
    Go to front page
  • Lillevangsløbet

    14/05/2020
    Sandvejen 28, 4000 Roskilde, Vindinge v/klubhuset
    Løb, 3,5 km - 7 km - 10,5 km
    Go to front page
  • BE-Løbet

    14/05/2020
    Brøruphusvej 5, 8660 Skanderborg
    Motionsløb, 7.5 km, 15km & Halvmaraton
    Go to front page
  • Sommerbiatlon

    16/05/2020
    Omfartsvejen 5, 4281 Gørlev - Mullerup Skytteforening
    Biatlon, 3 runder - 5 runder - stafet
    Go to front page
  • Brande MiniTri & Staffet 4-18-4

    16/05/2020
    Ole Bendix Vej 1, 7330 Brande
    Mini Tri, 0,4-18-4km
    Go to front page
  • 6 timer i Rold 2020, MTB

    16/05/2020
    Skørping Ældrecenter, Buderupholmvej 57, 9520 Skørping
    MTB, 6 timer
    Go to front page
  • Den Genfundne Bro Løbet 2020

    16/05/2020
    Skovvejen 26, 8740 Brædstrup
    Motionsløb, 7,5 km
    Go to front page
  • DGI MTB cup 2. afd.

    17/05/2020
    Kragerupgårdsvej 33, 4291 Ruds-Vedby
    MTB, D - D40 - H - H40 - H50 - H60
    Go to front page
  • MTB Sydcup Kidz - samlet cup

    17/05/2020
    Kystvej 19, 6200 Aabenraa
    Cykling, 15 + 25 + 35 minutter
    Go to front page
  • MTB Sydcup Kidz - 1. afdeling

    17/05/2020
    Skanderup Landevej 31, 6640 Lunderskov
    Cykling, 15 + 25 + 35 minutter
    Go to front page
  • 6 timer i Rold, TrailRun

    17/05/2020
    Skørping Ældrecenter, Buderupholmvej 57, 9520 Skørping
    Løb, 6 timer
    Go to front page
  • Bramsnæsløbet 2020

    21/05/2020
    Præstemarksvej 10, 4070 Kirke Hyllinge
    landevejscykling, 138 km - 86 km - 52 km
    Go to front page
  • Tour de Alheden

    21/05/2020
    Trehusevej 7, Frederiks, 7470 Karup
    Landevej- og Gravel cykelløb, 43 - 60 - 105
    Go to front page
  • Rørbæk Cykelløb

    21/05/2020
    Nørregade 27B, 9500 Hobro
    Cykling og MTB, 120 minutters rundeløb
    Go to front page
  • Volkmølleløbet 2020

    21/05/2020
    Assentoft Hallerne, Stadionvej, 8960 Randers SØ
    Motionsløb, 10, 5 & 1,7 KM
    Go to front page
  • Roskilde Bjergløb

    24/05/2020
    Maglekilde P-plads, 4000 Roskilde
    Løb, 5 km - 10 km - 20 km
    Go to front page
  • Kragelund løbet 2020

    26/05/2020
    Skolesvinget 1, Kragelund, 8723 Løsning
    Løb, 3,9 og 10,5 km
    Go to front page
  • Torveløbet 2020

    27/05/2020
    Torvet 25, 4293 Dianalund - Sparekassen Sjælland
    Løb, 4,2 km og 8,4 km
    Go to front page
  • Ølløbet 2020

    28/05/2020
    Nyborgvej 80, 5853 Refsvindinge
    Løb/gang, 4 eller 7 km
    Go to front page
  • Superbrugsløbet

    30/05/2020
    Algade 2G, 4281 Gørlev
    landevejscykling, 25 km og 80 km
    Go to front page
  • Stjerneløbet i Roskilde 2020

    01/06/2020
    Stændertorvet, 4000 Roskilde
    landevejscykling, 18 km eller 68 km
    Go to front page
  • TRI8660 4-18-4

    01/06/2020
    Søvejen 28 8660 Skanderborg
    Triatlon, 4-18-4
    Go to front page
  • DPM Enkelstart 2020

    02/06/2020
    Stjærvej 114, 8464 Galten
    Landevejscykling, 24km
    Go to front page
  • DPM Linieløb 2020

    03/06/2020
    Stjærvej 114, 8464 Galten
    Landevejscykling, 24km
    Go to front page
  • Midtjysk MTB Cup 3afd

    03/06/2020
    Lind MTB Spor
    MTB løb, Se den enkelte kategori
    Go to front page
  • Agerbæk Løbet 2020

    04/06/2020
    Fåborgvej 90, 6753 Agerbæk
    Løb, 2,64 + 5,27 + 10,55 + 21,1 km
    Go to front page
  • Kronborgstafetten 2020

    04/06/2020
    Kulturhavnen Kronborg, Allegade 2, 3000 Helsingør
    Holdstafet - løb, 90 minutter - omgange á 2 km
    Go to front page
  • Helsingør Kommune - Kronborgstafetten 2020

    04/06/2020
    Kulturhavnen Kronborg, Allegade 2, 3000 Helsingør
    Holdstafet - løb, 90 minutter - omgange á 2 km
    Go to front page
  • DGI MTB cup 3. afd.

    06/06/2020
    Vindingevej 201, 4000 Roskilde
    MTB, D - D40 - H - H40 - H50 - H60
    Go to front page
  • Sorø Byløb

    06/06/2020
    Storegade 3, 4180 Sorø
    Løb, 2,5 km - 5 km - 10 km
    Go to front page
  • Fjordtri 2020

    06/06/2020
    Hornsherredvej 446, 4070 Kirke Hylling
    Triatlon, 750 m svøm - 20 km - 5 km løb
    Go to front page
  • Pandekageløbet 2020

    06/06/2020
    torvet 4, 4930 Maribo
    Løb, 2,2km - 5km - 10km - 21,1km
    Go to front page
  • Landsbyløbet 2020

    06/06/2020
    Flodvej 68, 2765 Smørum
    Motionsløb + gå-rute, Halvmarathon - 10 km - 5 km - 3 km børneløb - 5 km powerwalk og 10 km powerwalk
    Go to front page
  • Mud´n´Race Tour 2020

    07/06/2020
    Avnstrupvej 1, 4330 Hvalsø
    MTB, 23,5 km og 33,5 km
    Go to front page
  • Sinding Daw 2020 Kids Race

    07/06/2020
    Skoletoften 7, 7400 Herning
    MTB løb, 30 min + påb omg.
    Go to front page
  • Kalkgravstri 2020

    07/06/2020
    Højagervej, Karlslunde
    Triatlon, svømning - cykling - løb
    Go to front page
  • Gudenå Mini Triathlon

    10/06/2020
    Kirkevej 10, 7160 Tørring
    Triatlon, 400m svømning, 20km Cykling, 4km Løb
    Go to front page
  • Særslev Cykelcross

    11/06/2020
    Østergade 24 A, 5471 Søndersø
    Cykelcross, MTB, 1000 m
    Go to front page
  • Skads-Andrup sommer Cross

    11/06/2020
    Andrup Byvej 79, 6705 Esbjerg Ø
    Løb, 2,3 + 2,5 + 5,0 + 7,5 km
    Go to front page
  • SOUL TRAIL BY NIGHT (Tilmelding til begge løb)

    12/06/2020
    Frederiksværksgade 16, 3400 Hillerød
    Trailløb, Forskellige distancer
    Go to front page
  • SOUL TRAIL BY NIGHT - Krogenberg Hegn

    12/06/2020
    Ravnebakkevej 6, 3490 Kvistgård
    Trailløb, Ca. 6-7 km / ca. 12-14 km
    Go to front page
  • Tybjergløbet 2020

    13/06/2020
    Tybjerg Bygade 3, 4160 Herlufmagle
    Løb, 6,1km, 10,5km 21km 42km
    Go to front page
  • Gudenåens børne- og ungdomstriathlon stævne i Tørring

    13/06/2020
    Kirkevej 10, 7160 Tørring
    Mini Tri, Se den enkelte kategori
    Go to front page
  • Gladsaxeløbet 2020

    14/06/2020
    Gladsaxevej 200, 2860 Søborg
    Motionsløb, 2 km - 5km - 10km
    Go to front page
  • SparNord Parkstafet -EAN/faktura

    16/06/2020
    Louisevej, 4000 Roskilde - Folkeparken
    Løb, 4 x 5 km stafet
    Go to front page
  • SparNord Parkstafet

    16/06/2020
    Louisevej, 4000 Roskilde - Folkeparken
    Løb, 4 x 5 km stafet
    Go to front page
  • 10 timer i Rebild 2020

    20/06/2020
    Rebild
    MTB, 10 timer
    Go to front page
  • MTB Sydcup Kidz - 2. afdeling

    21/06/2020
    Pamhulevej, 6100 Haderslev
    Cykling, 15 + 25 + 35 minutter
    Go to front page
  • Sejerø Runden

    04/07/2020
    Nordbyvej 3, 4592 Sejerø
    Løb, 5 km, 10 km, 21,1 km
    Go to front page
  • Blokhus Marathon

    02/08/2020
    Blokhus
    Løb,
    Go to front page
  • Langeskovløbet 2020

    04/08/2020
    Børmosevej 1, 5550 Langeskov
    Løb, 5 eller 10 km
    Go to front page
  • Midtjysk MTB Cup 4afd

    05/08/2020
    Sinding Midtpunkt, Skoletoften 7, 7400 Herning
    MTB løb, Se den enkelte kategori
    Go to front page
  • Svinninge Løbet 2020

    08/08/2020
    Hovedgaden 36, 4520 Svinninge
    løb, 2,5 km - 5 km - 10,5 km - 21,1 km - 42,2 km
    Go to front page
  • Tjele Langsø Rundt 2020

    08/08/2020
    Tjelevej 9, 8830 Tjele
    Landevejsløb, 32,5 - 65 - 100 km
    Go to front page
  • SOUL TRAIL NORTH 2020

    08/08/2020
    Nordre Strandvej 87, 3150 Hellebæk - Julebækhus
    Trailløb, Ca. distancer 5km - 10km - 20km
    Go to front page
  • Furesø Løbefest 2020

    08/08/2020
    Fredtoftevej 9, 3520 Farum
    Motionsløb og gang, 2km-6km-Kvartmaraton-halvmaraton
    Go to front page
  • DGI MTB cup 4. afd.

    09/08/2020
    Slagelse
    MTB, D - D40 - H - H40 - H50 - H60
    Go to front page
  • Bording Triatlon

    15/08/2020
    Borgergade, 7441 Bording
    Triatlon, Se den enkelte kategori
    Go to front page
  • MTB Sydcup Kidz - 3. afdeling

    16/08/2020
    Læborg Kirkevej 14 A, 6600 Vejen
    Cykling, 15 + 25 + 35 minutter
    Go to front page
  • Rubjerg Knudeløbet 2020

    16/08/2020
    Plantagevej 26, 9480 Løkken
    Løb, gang og familiecykletur, Fra 2,5 km til 42,2 km
    Go to front page
  • Kokkedalløbet 2020

    16/08/2020
    Egedalshallen, Holmegårdsvej 3, 2980 Kokkedal
    Motionsløb, 5 km og 10 km
    Go to front page
  • Roskilde Gadeløb

    20/08/2020
    Stændertorvet, 4000 Roskilde
    Løb, 1,5 km og 5 km walk uden tidtagning - 1 mil og 5 km med tidtagning
    Go to front page
  • POWERWALK Series - Alle afdelinger

    20/08/2020
    Frederiksværksgade 16, 3400 Hillerød
    Powerwalk, 3km - 6km - 9km
    Go to front page
  • Jyllingeløbet

    22/08/2020
    Agerskellet 10, 4040 Jyllinge
    løb, 2 km børneløb - 5 km - 10 km - 5 km walk
    Go to front page
  • Gugløbet 2020

    23/08/2020
    Gug Boldklub, Vissevej 26, 9210 Aalborg SØ
    Løb, 2 km, 5 km, 10 km og Halvmarathon
    Go to front page
  • Midtjysk MTB Cup 5afd

    26/08/2020
    Skelhøjevej 6, 7430 Ikast
    MTB løb, Se den enkelte kategori
    Go to front page
  • SOUL TRAIL BY NIGHT - Lystrup skov

    28/08/2020
    Skovfogedvej 1, 3550 Slangerup
    Trailløb, Ca. 6-7 km / ca. 12-14 km
    Go to front page
  • Markedsløbet

    29/08/2020
    Frederiksgade 70 / ved Markedspladsen
    Cykling, 115 km, 70 km, 50 km samt 18/25 km
    Go to front page
  • Wedellsborgløbet 2020

    29/08/2020
    Holmemarksvej 15, 5592 Ejby
    Løb, 5 km og 10 km
    Go to front page
  • Møn Rundt 2020

    30/08/2020
    Klintevej 237, 4780 Stege
    Cykling, 60km, 120km
    Go to front page
  • POWERWALK Series afd. 1

    05/09/2020
    Frederiksværksgade 16, 3400 Hillerød
    Powerwalk, 3km - 6km - 9km
    Go to front page
  • Sorø Sø Rundt 2020

    05/09/2020
    Torvet, 4180 Sorø
    Løb, 8,35 km
    Go to front page
  • Medieløbet 2020

    06/09/2020
    Herlufsholm Alle 233, 4700 Næstved
    Cykling, 52km - 113km
    Go to front page
  • Frederiksværk Stålmand 2020

    06/09/2020
    Havnelinien 23, 3300 Frederiksværk - Lystbådehavnen
    Triathlon, 1.9 km svøm-89 km cykling-20,5 km løb
    Go to front page
  • DGI MTB cup 5. afd.

    06/09/2020
    Dragerup Skovvej, 4300 Holbæk
    MTB, D - D40 - H - H40 - H50 - H60
    Go to front page
  • Danmarks Højeste Bjergløb 2020

    06/09/2020
    Ejer Bavnehøjvej 4, 8660 Skanderborg
    Motions- & MTB Løb, Løb: 5, 11 km eller 1/2 marathon og MTB: 10, 20, 30 eller 40 km.
    Go to front page
  • MTB Sydcup Kidz - 4. afdeling

    06/09/2020
    Klosterhallerne, Idrætsvej, 6240 Løgumkloster
    Cykling, 15 + 25 + 35 minutter
    Go to front page
  • Frederiksværk Stålsprint 2020

    06/09/2020
    Havnelinien 23, 3300 Frederiksværk - Lystbådehavnen
    Triathlon, 500 m svøm-25 km cykling-5 km løb
    Go to front page
  • Frederiksværk Stålkids 2020

    06/09/2020
    Gjethusgade 5, 3300 Frederiksværksgade
    Motionsløb, 1km - 2km - 5km
    Go to front page
  • Midtjysk MTB Cup 6afd

    09/09/2020
    Momhøje Naturcenter - Kibækvej 19, 6933 Kibæk
    MTB løb, Se den enkelte kategori
    Go to front page
  • Slotssøbadet Spar Nord Tri 2020

    13/09/2020
    Hospitalsgade 16, 6000 Kolding
    Triatlon, MiniTri
    Go to front page
  • Rosenholmløbet

    13/09/2020
    Rosenholmvej 119, 8543 Hornslet
    Motionsløb, 1,3 - 5 - 10 & 21km
    Go to front page
  • POWERWALK Series afd. 2

    19/09/2020
    Højvang 10, 3600 Frederikssund. Græse Bakkeby Hallen
    Powerwalk, 3km - 6km - 9km
    Go to front page
  • DGI MTB cup 6. afd.

    20/09/2020
    Sorø
    MTB, D - D40 - H - H40 - H50 - H60
    Go to front page
  • Sillebroen CX Classic 2020

    27/09/2020
    Kornvænget 4, 3600 Frederikssund. Ådalen
    Cykelcross, 60 minutter / runde a 2,5km el. 45 minutter / runde a 2,5km
    Go to front page
  • MTB Sydcup Kidz - 5. afdeling

    27/09/2020
    Spang banen, Madehusvej, 6400 Sønderborg
    cykling, 15 + 25+ 35 minutter
    Go to front page
  • POWERWALK Series afd. 3

    03/10/2020
    Frederiksværksgade 16, 3400 Hillerød
    Powerwalk, 3km - 6km - 9km
    Go to front page
  • Center of Zealand Marathon 2020

    04/10/2020
    Tværalle, 4100 Ringsted
    Løb, 42,2 km - 21,1 km - 10,5 km
    Go to front page
  • ParforceTrail

    04/10/2020
    Kildeportvej, 3400 Hillerød
    Trailløb, 10-12km eller 20-25km trail løb
    Go to front page
  • Sandflugtsløbet 2020

    24/10/2020
    Telegrafvej, 4581 Rørvig
    løb, 5 km - 10 km - 15 km - 21,1 km - 42,2 km - 7 , 14 og 21,1 km gang
    Go to front page
  • Nighttrail 2020

    29/10/2020
    Poppelvej 1B, 3450 Allerød - Skovvang stadion
    Trailløb, Trailløb 4km, 7km og 12km + 4km walk
    Go to front page
  • SOUL TRAIL RUDE SKOV 2020

    14/11/2020
    Kongevejen 464, Øverød, 2840 Holte. Rudegaard Stadion
    Trailløb, SOUL TRAIL ca. 2 km - ca. 5 km - ca. 11 km - ca. 21 km
    Go to front page
  • Sportsmaster Griseriløbet

    14/11/2020
    Præstelunden 6 C, 7330 Brande
    Motionsløb, 4,6, 7,7 & 10,2 km
    Go to front page
  • Nordsjællands Nytårsløb 2020

    31/12/2020
    Agnetevej 1, 3070 Snekkersten
    Motionsløb, 3km-5km-10km + Walk and talk
    Go to front page
  • Gudumholm Vintermarathon 2021

    06/02/2021
    Gudumholm Stadion, Stadionvej 11, Gudumholm, 9280 Storvorde
    Motionsløb, 5,3km, 21 km og 42 km.
    Go to front page
  • Ølløbet 2021

    27/05/2021
    Nyborgvej 80, 5853 Refsvindinge
    Løb/gang, 4 eller 7 km
    Go to front page