Aalborg Halvmarathon Gavekort

Registration is closed for Aalborg Halvmarathon Gavekort

Other races

  • Cross-stafet Nisseringen

    15/05/2019
    Gambakkevej 14, 4684 Holmegaard
    Løb, 12 x 1km
    Go to front page
  • BE Løbet 2019

    16/05/2019
    Brøruphusvej 5, 8660 Skanderborg
    Motionsløb, 7.5 km, 15km & Halvmaraton
    Go to front page
  • 6 timer i Rold

    18/05/2019
    Skørping Ældrecenter, Buderupholmvej 57, 9520 Skørping
    MTB, 6 timer
    Go to front page
  • Den Genfundne Bro 2019

    18/05/2019
    Skovvejen 26, 8740 Brædstrup
    Motionsløb, 7,5 km
    Go to front page
  • Ølløbet 2019

    23/05/2019
    Nyborgvej 80, 5853 Refsvindinge
    Løb/Gang, 4 eller 7 km
    Go to front page
  • Sorø Byløb

    25/05/2019
    Storegade, 4180 Sorø
    Løb, 2,5 km - 5 km - 10 km
    Go to front page
  • SuperBrugsløbet

    25/05/2019
    Algade 2G, 4281 Gørlev
    landevejscykling, 25 km og 80 km
    Go to front page
  • DGI MTB cup 2019 - 2. afdeling

    25/05/2019
    4700 Næstved
    MTB, Se tider nedenfor
    Go to front page
  • Vig Familieløb 2019

    25/05/2019
    Ravnsbjergvej 23, 4560 Vig
    Løb, 1,35 km, 4x1,35 km stafet, 5 km
    Go to front page
  • Brande MiniTri & Du 4-18-4

    25/05/2019
    Ole Bendix Vej 1, 7330 Brande
    Mini Triatlon og Duatlon, 0,4-18-4km
    Go to front page
  • Tørring IF Triatlon Ungdom 2019

    25/05/2019
    Kirkevej 10, 7160 Tørring
    Mini Triatlon, Se den enkelte kategori
    Go to front page
  • Rødspætteløbet 2019

    26/05/2019
    Søndergade 244, 9900 Frederikshavn
    Motionscykelløb, 23 km, 60 km og 100 km
    Go to front page
  • MUD´N RACE TOUR

    26/05/2019
    Avnstrupvej, Hvalsø
    MTB, Enkeltstart på 20, 30 og 40 km. Motionsrute
    Go to front page
  • Gladsaxeløbet 2019

    26/05/2019
    Gladsaxevej 200, 2860 Søborg
    Motionsløb, 2 km - 5km - 10km
    Go to front page
  • Jubilæumsløb

    26/05/2019
    Antvorskov Alle 133, 4200 Slagelse
    Løb, 2 km - 10 km - 4x5 km stafet
    Go to front page
  • MTB Sydcup Kidz - 1. afdeling

    26/05/2019
    Spangbanen, Augustenborg Landevej 83, 6400 Sønderborg
    MTB, 15 - 25 og 35 min.
    Go to front page
  • Kragelund Løbet 2019

    28/05/2019
    Skolesvinget 1, Kragelund, 8723 Løsning
    Løb, 3,5 + 10,9 km
    Go to front page
  • DGI Holdløb Tilst

    28/05/2019
    Geding Søvej 33, 8381 Tilst
    Motions Cykelløb, 33
    Go to front page
  • Pandekageløbet 2019

    29/05/2019
    Salonikivej, 8530 Hjortshøj
    Motionsløb, 3 km - 5 km
    Go to front page
  • Bramsnæsløbet

    30/05/2019
    Præstemarksvej 10, 4170 Kirke Hyllinge
    landevejscykling, 138 km - 86 km - 52 km
    Go to front page
  • Volkmølle Løbet 2019

    30/05/2019
    Assentoft Hallerne, Stadionvej, 8960 Randers SØ
    Motionsløb, 10, 5 & 1,7 KM
    Go to front page
  • Tybjergløbet 2019

    01/06/2019
    Tybjerg Bygade 3, 4160 Herlufmagle
    Løb, 5km, 10km 21km 42km
    Go to front page
  • 24 timer ved Havet

    01/06/2019
    Paradisjorden, Sæby Havn, 9300 Sæby
    Marathon, Ultraløb, Stafetløb, 6 timer, 12 timer og 24 timer
    Go to front page
  • Landsbyløbet 2019

    01/06/2019
    Flodvej 68, 2765 Smørum
    Motionsløb, Halvmarathon - 10 km - 5 km - 3 km børneløb og 10 km powerwalk
    Go to front page
  • Helsingør Kommune - Kronborgstafetten 2019

    04/06/2019
    Kulturhavnen Kronborg, Allegade 2, 3000 Helsingør
    Holdstafet - løb, 90 minutter - omgange á 2 km
    Go to front page
  • Kronborgstafetten 2019

    04/06/2019
    Kulturhavnen Kronborg, Allegade 2, 3000 Helsingør
    Holdstafet - løb, 90 minutter - omgange á 2 km
    Go to front page
  • Fjordtri 2019

    08/06/2019
    Hornsherredvej 202, 4070 Kirke Hyllinge
    Triatlon, 750 m svøm - 20 km - 5 km løb
    Go to front page
  • Kalkgravstri 2019

    09/06/2019
    Højagervej, 2690 Karlslunde
    Triatlon, svømning - cykling - løb
    Go to front page
  • Gudenå Mini Triatlon

    12/06/2019
    Kirkevej 10, 7160 Tørring
    Mini Triatlon, 400m svømning, 20km Cykling, 4km Løb
    Go to front page
  • Guldager Løbet 2019

    13/06/2019
    Kirkevænget 2, Guldager
    Løb, 5+10+15 km
    Go to front page
  • DGI MTB cup 2019 - 3. afdeling

    15/06/2019
    Hedeland
    MTB, Se tider nedenfor
    Go to front page
  • Ølgod MiniTri

    15/06/2019
    Skolegade 18, 6870 Ølgod
    Mini Triatlon, Se den enkelte kategori
    Go to front page
  • Biatlon - Idræt på Fælleden

    15/06/2019
    Arenavej 1, 4300 Holbæk - Holbæk Fælled
    Biatlon, Enkeltstart (løberute 400 eller 800 m - 5 skydninger)
    Go to front page
  • Pandekageløbet 2019

    15/06/2019
    Skimminge 62, 4930 Maribo
    Løb, 2,2km - 5km - 10km - 21,1km
    Go to front page
  • Varde Classic

    16/06/2019
    Lerpøtvej 55, 6800 Varde
    Cykling, 43 + 86 + 60 +115 km
    Go to front page
  • Dirty Gravel Road Race

    16/06/2019
    industrivej syd 2, 7490 Aulum
    Motions Cykelløb, MTB 30km - Gravel road 50/75km
    Go to front page
  • GirlsOnTrails - Boserup skov

    23/06/2019
    Boserup skov, 4000 Roskilde
    MTB, Se herunder
    Go to front page
  • MTB Sydcup Kidz - 2. afdeling

    23/06/2019
    Rødekro
    MTB, 15 - 25 og 35 min.
    Go to front page
  • Sejerø Runden 2019

    06/07/2019
    Nordbyvej 3, 4592 Sejerø
    løb, 5 km, 10 km, 21,1 km
    Go to front page
  • Glejbjerg løbet

    11/07/2019
    Stadionvej 2A, 6752 Glejbjerg
    Løb, 5 - 9,7 og 21,1 km
    Go to front page
  • Kvong Løbet 2019

    28/07/2019
    Langgade 64, Kvong, 6800 Varde
    Løb, 5 + 10 km
    Go to front page
  • Etape Møn 2019 - Alle Etaper

    29/07/2019
    Ulvshalevej 236, 4780 Stege
    Løb, 42,195km - 5 etaper
    Go to front page
  • Etape Møn 2019 - 3 etaper

    31/07/2019
    Stengårdsvej 8, 4791 Borre
    Løb, 21km - 3 etaper
    Go to front page
  • Schelaplastløbet 2019

    08/08/2019
    Bækkevej 30, Lindknud, 6650 Brørup
    Løb, 5 + 10 km.
    Go to front page
  • Tjele Langsø Rundt

    10/08/2019
    Tjelevej 9, 8830 Tjele
    Landevejsløb, 32,5 - 65 - 100 km
    Go to front page
  • Kokkedalløbet 2019

    11/08/2019
    Egedalshallen, Holmegårdsvej 3, 2980 Kokkedal
    Motionsløb, 5.7 km og 10 km
    Go to front page
  • SOUL TRAIL NORTH 2019

    17/08/2019
    Nordre Strandvej 87, 3150 Hellebæk - Julebækhus
    Trailløb, Ca. distancer 2 - 7 - 14 - 21 - 42 km
    Go to front page
  • Bording Triatlon

    17/08/2019
    Borgergade, 7441 Bording
    Triatlon, Se den enkelte kategori
    Go to front page
  • GirlsOnTrails - MTB løb for kvinder

    18/08/2019
    Bisp Absalons Vej 28, 3300 Frederiksværk. Asserbo Slotsruin
    MTB for kvinder, Mini 30 min-Junior 45 min-Dame 60 min
    Go to front page
  • Gugløbet

    18/08/2019
    Gug Boldklub, Vissevej 26, 9210 Aalborg SØ
    Motionsløb, 2 km, 5 km, 10 km og Halvmarathon
    Go to front page
  • Rubjerg Knudeløbet 2019

    18/08/2019
    Plantagevej 26, 9480 Løkken
    Motionsløb og cykelløb, Fra 2,5 km til 42,2 km
    Go to front page
  • Møn Rundt 2019

    25/08/2019
    Klintevej 237, 4780 Stege
    Cykling, 60km, 120km
    Go to front page
  • DGI MTB cup 2019 - 4. afdeling

    25/08/2019
    Slagelse
    MTB, Se tider nedenfor
    Go to front page
  • Handelsbankløbet 2019 - LUI

    25/08/2019
    Uggeløse Bygade, 3540 Lynge
    Motionsløb, 3,0 km og 5,0 km
    Go to front page
  • MTB Sydcup Kidz - 3. afdeling

    25/08/2019
    6100 Haderslev
    MTB, 15 - 25 og 35 min.
    Go to front page
  • Medieløbet 2019

    01/09/2019
    Herlufsholm Alle 233, 4700 Næstved
    Cykling, 52km - 113km
    Go to front page
  • GirlsOnTrails - MTB løb for kvinder

    01/09/2019
    Roskilde/KBH
    MTB, Se herunder
    Go to front page
  • Frederiksværk Stålmand 2019

    01/09/2019
    Havnelinien 23, 3300 Frederiksværk - Lystbådehavnen
    Triathlon, 1.9 km svøm-89 km cykling-20,5 km løb
    Go to front page
  • Frederiksværk Stålsprint 2019

    01/09/2019
    Havnelinien 23, 3300 Frederiksværk - Lystbådehavnen
    Triathlon, 500 m svøm-25 km cykling-5 km løb
    Go to front page
  • Frederiksværk Stålkids 2019

    01/09/2019
    Gjethusgade 5, 3300 Frederiksværksgade
    Motionsløb, 1km - 2km - 5km
    Go to front page
  • Nøvling-Poulstrup DVI Trailløb

    07/09/2019
    Nøvling Skolevej, 9260 Gistrup
    Trailløb, Marathon, halvmarathon, kvartmarathon og ottendelsmarathon
    Go to front page
  • Sorø Sø Rundt 2019

    07/09/2019
    Torvet, 4180 Sorø
    Løb, 8,35 km
    Go to front page
  • Rudersdal MiniTri 2019. Alder 6-8 år

    08/09/2019
    Egebækvej 118, 2850 Nærum. Rundforbihallen
    Triathlon, Svøm 25 m. Cykel 2 km. Løb 1 km.
    Go to front page
  • DGI MTB cup 2019 - 5. afdeling

    08/09/2019
    Kragerup Gods, Ruds Vedby
    MTB, Se tider nedenfor
    Go to front page
  • Rudersdal MiniTri 2019. Alder 8-10 år

    08/09/2019
    Egebækvej 118, 2850 Nærum. Rundforbihallen
    Triathlon, Svøm 100 m. Cykel 4 km. Løb 2 km.
    Go to front page
  • Slagelse Lystskovløb 2019

    08/09/2019
    Skovvejen 85, 4200 Slagelse
    Løb, Børneløb - 6 km - 10,5 km - halvmaraton
    Go to front page
  • MTB Sydcup Kidz 4. afdeling

    08/09/2019
    Skanderup Landevej 31, 6640 Lunderskov
    MTB, 15 - 25 og 35 min.
    Go to front page
  • Karslunde Børnetri

    14/09/2019
    Jørgen Bachs plads 1, 2670 Greve (Greve svømmehal)
    Triatlon, Kort - mellem og lang
    Go to front page
  • Karlslunde Mini Tri 2019

    14/09/2019
    Jørgen Bachs plads 1, 2670 Greve (Greve svømmehal)
    Triatlon, Kort - mellem og lang
    Go to front page
  • Slotssøbadet Spar Nord Tri 2019

    15/09/2019
    Hospitalsgade 16, 6000 Kolding
    Triatlon, MiniTri
    Go to front page
  • DGI MTB cup 2019 - 6. afdeling

    29/09/2019
    Sorø
    MTB, Se tider nedenfor
    Go to front page
  • Taastrup 5-15-5

    29/09/2019
    Parkvej 78, 2630 Taastrup
    Triatlon, 5-15-5 (motionstri) samt børne-TRI (se nærmere beskrivelse nedenfor)
    Go to front page
  • Sillebroen CX Classic 2019

    29/09/2019
    Kornvænget 4, 3600 Frederikssund. Ådalen
    Cykelcross, 60 minutter / runde a 2,5km el. 45 minutter / runde a 2,5km
    Go to front page
  • ParforceTrail 2019

    06/10/2019
    Kildeportvej, 3400 Hillerød
    Trailløb, 10-12km eller 20-25km trail løb
    Go to front page
  • Center of Zealand Marathon

    06/10/2019
    Tvær alle, 4100 Ringsted
    Løb, 42,2 km - 21,1 km - 10,5 km
    Go to front page
  • SOUL TRAIL RUDE SKOV 2019

    16/11/2019
    Kongevejen 464, Øverød, 2840 Holte. Rudegaard Stadion
    Trailløb, SOUL TRAIL ca. 2 km - ca. 5 km - ca. 11 km - ca. 21 km
    Go to front page
  • Sportsmaster Griseriløbet

    16/11/2019
    Præstelunden 6, 7330 Brande
    Sportsmaster Griseriløbet, 4,6, 7,7 & 10,9 km
    Go to front page
  • NORDSJÆLLANDS NYTÅRSLØB 2019

    31/12/2019
    Agnetevej 1, 3070 Snekkersten
    Motionsløb, 2km-5km-10km + Walk and talk
    Go to front page